Prodejna BRNO

Navštivte stránky naší
kamenné pobočky

FITNESS & WELLNESS SHOP BRNO

Do prodejny»
Logo

Prodejna OSTRAVA

Navštivte stránky naší
kamenné pobočky

FITNESS & WELLNESS SHOP OSTRAVA

Do prodejny»

Aktuality / Články


Rozhovor: Lucie Fuňková

11.11.2016

13933250_1086102604790784_480776019_n

1) Co je to CrossFit?

CrossFit je pro každého něco jiného. Pro mě je to životní styl, práce, zábava, moji přátelé, v podstatě celý můj nynější život 🙂 Jinak je CrossFit velmi komplexní cvičení, které obsahuje prvky atletiky, gymnastiky, vzpírání, plavání a spoustu dalšího. V CrossFitovém workoutu by se mohlo objevit opravdu cokoliv, co Tě napadne. CrossFit je určen pro všechny věkové kategorie, pro muže i ženy a snadno jej lze přizpůsobit každému jedinci, který touží zlepšit svoji kondici a zároveň se chce naučit nové a neznámé prvky cvičení. Neustále je se co učit a kam se posouvat, to je to, co mě na tomto sportu baví.

2) Kdy jsi začala dělat CrossFit?

S CrossFitem jsem začala v srpnu roku 2014, je to tedy již více než dva roky (ježiš už vážně tak dlouho? :-D)

3) Proč jsi začala s tímto sportem?

Přivedl mě k němu můj přítel, když jsme spolu byli na pracovním pobytu na rok v Kanadě. Chtěla jsem zlepšit svoji fyzickou kondici, zpevnit tělo a chtěla jsem najít něco, by mě dlouhodobě naplňovalo a kde bych nestagnovala. Zamilovali jsme si ho tak moc, že když jsme se vrátili zpět do ČR, otevřeli jsme si vlastní CrossFit box.

4) Jak často trénuješ? A jak dlouho takový trénink trvá?

Trénuji většinou 5-6x týdně a nyní jsem se zaměřila na silovou přípravu, takže můj trénink trvá něco mezi 1,5 až 2 hod. V letním období jsem trénovala 2 dny v týdnu dvoufázově a zaměřovala jsem se spíše na fyzičku.

5) Můžeš nám popsat, jak takový trénink vypadá?

V každém mém tréninku na začátku nesmí chybět nějaké rychlé zahřátí organismu, ať už švihadlo, veslování nebo jízda na airbike či běh. Poté protažení svalů a příprava kloubů na zátěž. Následuje většinou nějaká silová část a na závěr WOD – což je workout, při kterém ze sebe člověk vydá maximum a měl by jet na hranici svých možností.

6) Je strava v tomto sportu důležitá? Jak se stravuješ?

Strava je podle mě důležitá i za předpokladu, že člověk nedělá žádný sport. Každý člověk by měl mít rád své tělo a stejně tak by se o něj měl starat. Pro mě je zdravá strava základ a pro sportovce o to víc. Tělo má obrovský výdej energie a v CrossFitu to platí dvojnásob, tak je také potřeba mu dodat veškeré živiny. Můj jídelníček se skládá ze spousty, ale opravdu spousty zeleniny – v podstatě je to má jediná příloha. Velká část mého energetického příjmu je z ořechů, ořechových másel, avokáda a dalších zdravých tuků, zbytek tvoří maso, vajíčka, ovoce a luštěniny. Hodně už jsem se stravou experimentovala a vyzkoušela na sobě, že nedokážu trénovat na vysokém příjmu potravin s vysokým glykemickým indexem. V

posledních dvou letech jsem téměř vyřadila lepek (dám si ho jen příležitostně) a v poslední době i mléčné výrobky.

7) Užíváš pravidelně nějaké suplementy?

Pravidelně užívám multivitamin, Omega 3, hořčík. V závodní sezoně jsem zařadila také EAA a Vegan protein od firmy VemoHerb. Čas od času si dopřeju nějaký „nakopávač“.

8) Jakou soutěž nyní plánuješ?

Nyní se zaměřuji na posílení menších svalových partií a zvýšení síly a silové vytrvalosti. Další závody plánuji až na jaře. Ale kdo ví 🙂 Ráda závodím i v týmovkách, kde je to hlavně o tom, si závody užít v přítomnosti skvělých lidí, kterých mám okolo sebe spoustu, tak uvidíme, co se přes zimu naskytne 🙂

9) Můžeme tě sledovat na nějaké sociální sití?

Prozatím mě můžete sledovat na instagramu @luckafunkova a nebo na naší facebookové stránce CrossFit Plzeň.

1501483_560154874161364_7828776297169447772_o 13603326_646214515555399_6295632251668159733_o