Prodejna BRNO

Navštivte stránky naší
kamenné pobočky

FITNESS & WELLNESS SHOP BRNO

Do prodejny»
Logo

Prodejna OSTRAVA

Navštivte stránky naší
kamenné pobočky

FITNESS & WELLNESS SHOP OSTRAVA

Do prodejny»

Aktuality / Články


Novinky od značky Myotec

25.04.2017

Na prodejně máme spousty novinek od oblíbené značky Myotec 🙂

Pojď me si postupně všechny představit 🙂

Nativ Whey :

Pozor – mezi native whey proteinem a běžným whey proteinem je podstatný rozdíl. Běžný syrovátkový protein, tedy tzv. whey protein, obsahuje až 29% tzv. glykomakropaptidů, které pocházejí z kaseinu, kdežto nativní syrovátkový protein je 100% čistý a to je znát na biodostupnosti a obsahu esenciálních aminokyselin.

Jak je to možné, že klasický whey protein obsahuje až 29% „zbytků kaseinu“?

Důvod je ten, že běžný whey protein, tedy ten, který nabízí až 99% značek na trhu, je tradičním vedlejším produktem pří výrobě sýrů. Nejspíš už jste slyšeli o výrobě sýrů z kravského mléka, pomocí kyselin a sýřidel. Zatímco se v horní části sráží tvaroh, z něhož postupně vzniká sýr, zbývající tekutina v kádi je tvořena syrovátkou.  Právě z této syrovátky, tedy vedlejšího produktu při výrobě sýrů, je následně izolován běžný whey protein. Ve zmíněné syrovátce také zůstává uvedený kaseinový protein glykomakropeptid, který u běžného syrovátkového proteinu tvoří až 29%. Hlavní rozdíl je tedy kromě zmíněné tepelné úpravy a užití kyselin také v tom, že běžný syrovátkový protein obsahuje až 30% kaseinových frakcí a nativní syrovátkový protein je 100% čistý.

Jak dosáhnout 100% čistoty? Odpovědí je nativní technologie.

Nativní protein je extrahován přímo z čerstvého kravského mléka (tedy ne ze syrovátky) pomocí membránové technologie. Vše probíhá za velmi nízkých teplot do 10 stupňů Celsia pomocí mikrofiltrace a ultrafiltrace. Jen díky tomu je z výsledné tekutiny zcela vyloučen kasein, tuk a laktóza, a může vzniknout nejčistší a biologicky nejvíce aktivní syrovátkový protein.