Prodejna BRNO

Navštivte stránky naší
kamenné pobočky

FITNESS & WELLNESS SHOP BRNO

Do prodejny»
Logo

Prodejna OSTRAVA

Navštivte stránky naší
kamenné pobočky

FITNESS & WELLNESS SHOP OSTRAVA

Do prodejny»

Aktuality / Články


7. ročník Battle of Brno: očima Tomáše Bocka

29.11.2019

Tento víkend se v Brně konal 7. ročník Battle of Brno. Na závodech se sešlo 71 individuálních atletů a 30 týmů. Individuální závodníci byli rozděleni do kategorií junior, open a masters. Týmy byly čtyřčlenné – 2 muži a 2 ženy. Za tým SPG bojovali Kateřina Kopecká, Lucie Šteinfeldová, Tomáš Hejna a Tomáš Bocek. Vzhledem k předešlému ročníku, kde jsme se umístili na druhém místě, jsme jeli do Brna s velkým očekáváním. Od loňského ročníku došlo v našem týmu k menší změně, místo Michala Švehly (tímto tě zdravím, kámo), tým posílil neskutečný Tom Hejna. Všichni jsme si pohrávali s myšlenkou, že letos by to mohlo vyjít a mohli bychom se postavit ještě o stupínek výš, ale protože jsme ještě neznali složení wod, nikdo z nás se neodvážil tuto myšlenku vyslovit nahlas.

Rána přišla hned v sobotu ráno. První wod 54 minut na vesle, libovolné střídání v týmu a následně na to hned 4 minuty EMOM find max zercher squat. Poprali jsme se s tím statečně a výsledné druhé místo nás nabudilo do dalších wod.

Wod číslo 2 s sebou přinesl práci na axel bar. Pro každého závodníka byl jeden cvik v complexu a osa se po celou dobu nesměla dotknout země. Complex se skládal z 1x deadlift, 2x hang power clean, 3x shoulder to overhead a 4x hang squat clean. V tomto wod jsme se umístili na 6. místě.

Závěrem sobotního dne, byl wod 3, kterého jsme se obávali celý den. Představoval 9 minut plavání jednoho člena z týmu, zbytek šlapal vodu a jako bonus měl s sebou ve vodě 10 kg DB (jednoručka). Po tomhle krutopřísném wod, kdy se půlka týmů skoro utopila, jsme skončili na 3. místě. Po minutě rest hned přišel wod 4, ve kterém jsme skončili na 2. místě. Tento den jsme obsadili celkově 1. místo pouze s jednobodovým náskokem nad Front Gymem.

Nedělní ráno nebylo úplně příjemné. V 8:00 výběh s 20 kilovým sand bagem a ne příliš rovinatým terénem. Tento trial run jsme ale zvládli skvěle a obsadili jsme 2. místo, ale stále jsme před sebou měli ještě semifinále a finále.

  

Na semifinále byl TC 11 minut a skládal se z hrozně hrazdy a plno thrusterů. 6:38 byl náš čas a s tímto časem jsme skončili na 5. místě.

Před námi už jen finále a stále jsme drželi celkové první místo jen o 2 body před Front Gymem. Věděli jsme, že ho musíme totálně rozbít a získat 1. místo. Při uvedení finálního wod nám bylo zároveň sděleno i to, že se body z finále dvojnásobí. Veslo, chůzi po rukou, šplh po laně, power snatch, overhead squats a double unders jsme proletěli jako vítr a nevyřčená slova z prvního dne se stala skutečností. První místo bylo naše.

 

Děkujeme za organizaci Battle of Brno a příští rok se uvidíme znovu!

Reportáž ze závodu zde